Praha, 12. listopadu 2019 –  I letos stan Žofín Garden Restaurantu navštívilo na 700 zájemců o luxusní a stylové oblečení a doplňky, tedy o 150 víc než loni. A vybraná částka také předčila očekávání, podařilo se vybrat neuvěřitelných 1 242 850 Kč. Všechny peníze budou do posledního halíře použity na pomoc potřebným. Konkrétně na uhrazení rehabilitačních programů těžce nemocných dětí, o které se Nadační fond Be Charity pravidelně stará. „Protože se nám každým rokem podaří získat více finančních prostředků, právě díky takovéto akci, budeme moci v příštím roce pomoci nejen našim stálým klientům, kteří dělají neuvěřitelné pokroky, ale třeba i dalším dětem a rodinám,“ říká Bára Nesvadbová, zakladatelka fondu.
I letos si mohli zájemci zakoupit značkové kousky od světových značek, například Prada, Valentino, Louis Vuitton, Pinko, Patrizia Pepe, Celine apod. Vybírat bude možno i z mnoha dalších značek, jakými jsou Cos, Zara, Lindex atd.  Opomenout nelze ani modely českých návrhářů – i oni každým rokem pravidelně pomáhají a věnují spoustu krásných kousků. Jmenovat můžeme Beatu Rajskou, Tatianu Kovaříkovou, Miroslava Bártu, Ivanu Mentlovou, Kateřinu Geislerovou, Jiřího Kalfaře, Kláru Nademlýnskou, Petru Balvínovou, Terezu Zimovou a mnoho dalších.
Krásné a zajímavé věci věnovaly také známé podnikatelky a manažerky, jakými jsou např. Věra Komárová, Ivana Tykačová, Olga Trčková, Ilona Mančíková, Tamara Kotvalová, Lenka Vejvalková, topmodelky Pavlína Němcová, Simona Krainová, Tereza Maxová, herečky Jitka Čvančarová, Patricie Solaříková, Vlastina Svátková, Petra Nesvačilová, manželé Rašilovovi, Míša Maurerová, Libuška Rohlíčková, Kristýna Janáčková, Petr Nárožný, dále také zpěvačky Leona Machálková, Monika Absolonová, Hana Zagorová, Markéta Konvičková, Jitka Zelenková, fotbalista Lukáš Vácha, Daniel Pudil, producentka Olga Menzelová, Petra Eliáš Voláková, moderátoři Petr Vojnar, Josef Mádle, stylista Filip Vaněk a mnoho dalších osobností mnoha profesí. Během akce i na pokladnách se mohli kupující setkat se známými osobnostmi, např. s Pavlínou Němcovou, Markétou Hrubešovou, Kairou Hrachovcovou, Danielou Choděrovou, Beátou Rajskou, Františkou Čížkovou, Janou Strykovou, Kateřinou Winterovou a dalšími.
Smyslem charitativních bazarů je nabídnout lidem možnost zakoupit stylové a značkové oblečení a doplňky za zlomek jejich původní ceny a udělat radost jak sobě, tak nemocným spoluobčanům. A že je co nabízet. „Nestoupá jen zájem o nákupy, ale stoupá i počet lidí, kteří pomáhají, a to je na tom to nejlepší,“ říká Barbara Nesvadbová, zakladatelka Nadačního fondu Be Charity. „Přesvědčujeme se o tom dnes a denně, že lidé mají vůli pomoci, ať již věnováním šatů, či dobrovolnictvím v rámci pořádaných akcí,“ doplňuje spisovatelka a  filantropka.
Zkrátka nepřijdou ani zájemci o supervýhodné nákupy pro dobrou věc i v jiných regionech! Čtvrtý ročník bazaru v brněnské Vaňkovce vypukne 1. 12. v 10 hodin. Pořetí se letos koná bazar v  Třinci, tam opět v loutkovém sále KD Trisia otevřou ve 13 hodin. A přibyla i dvě nová města, kde se bazar, doufáme, také stane pravidelnou akcí. První ročníky se budou konat v Českých Budějovicích v Igy Centru dne 16. 11. od 13 hodin a 26. 11. zveme do Hradce Králové. Zdejší bazar v OC Auparku otevírá ve 13 hodin.

Veškeré finanční prostředky získané z každého charitativního bazaru jsou 100 procenty použity na rehabilitace a zdravotní pomůcky pro děti a osoby s těžkým postižením.