Praha, 29. února 2020 – Hosté plesu, který se konal 29. února 2020, mohli vydražit několik uměleckých předmětů – obraz renomovaného umělce Petra Kvíčaly či mladého malíře Adama Jílka, skleněnou plastiku od uměleckého skláře Achillease Sdoukose nebo luxusní šperk z rodinné designérské dílny Jitky Kudláčkové. Dražitelský souboj se konal v případě exkluzivního focení v ateliéru Jana Saudka a o raketu olympijské medailistky Barbory Strýcové.

Ve výjimečný den 29. 2. 2020 se odehrála výjimečná událost – Ples v Rudolfinu. Zúčastnilo se jej více než 450 vzácných hostů, mezi nimi Olga Menzelová, Zlata Adamovská, Pavlína Němcová nebo Martin Dejdar. Nechyběla ani Barbora Nesvadbová.

Ples v Rudolfinu slavnostně zahájilo Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie. Celým večerem provázel moderátor Libor Bouček. V prvním tanečním bloku hostům zahrálo Collegium českých filharmoniků, které má za sebou mnoho koncertů u nás i v zahraničí – velmi dobře je znají například v Japonsku, kde pravidelně vystupují v Tokyo Opera City. Hudební program se nesl v klasickém duchu, vystoupily ale také hvězdy pop music kapela Chinaski nebo slovenská zpěvačka Kristína, která před deseti lety reprezentovala Slovensko na prestižní soutěži Eurovision Song Contest.