Praha, 25. února 2020 – Hosty byli kvantový fyzik Jan Rak, novinář Jindřich Šídlo, bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta, politik Miroslav Kalousek, ekonom Radek Špicar, zakladatelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová a herci Petra Nesvačilová a Petr Vaněk. Moderovali Pavlína Wolfová a Petr Šimůnek. Glosovala Adéla Elbel.

A jaká témata se řešila? Za co stojí v životě bojovat? Čemu nepodlehnout? Jak moc závisí náš pocit štěstí a uspokojení s penězi? Můžeme se mít ještě lépe? Opravdu zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí. Jak neztratit ideály? Kdo jsou elity dneška? Co dokáže spojit rozdělenou společnost? Do jaké míry jsme ochotní vzdát se svého pohodlí pro dobro naší planety? Jak ovlivňují naše myšlení pojmy jako „pražská kavárna“ nebo „ekoteroristé“.

Celý výtěžek ze vstupného podpořil čtyřletou Terezku K. Té lékaři diagnostikovali mikrocefálii a dětskou mozkovou obrnu. Loni na konci září začala díky rehabilitacím sama trénovat vysoký klek v prostoru bez opory. S těmito pokroky jde ruku v ruce i mentální vývoj. Maminka nám napsala: „Je vidět, že Terezka rozumí, nově se seznamuje i s principy zákazů, které doteď neznala. Jinými slovy její pohyb rozšířil obzory nám všem a my si teď našeho života neskutečně užíváme.“ Sama se ještě nepostaví, potřebuje k tomu dopomoc. Horší je, že neumí padat… Trénuje chůzi, jemnou motoriku a nově „kartičkovou“ metodu v rámci logopedie.