KDO JSME

Naším posláním je podporovat dlouhodobě nemocné či jinak znevýhodněné osoby a jejich rodinné příslušníky, kteří se o ně starají. Pomáháme formou příspěvků na léčbu, rehabilitaci, na koupi zdravotnických pomůcek a materiálu. Chceme znát příběh každého žadatele a pomáhat s konkrétními osudy.

Nadační fond Be Charity vznikl v létě 2015. Navázal tak na aktivity, které podpořily osoby s mentálním a kombinovaným postižením už třemi miliony korun. Od vzniku statutu nadačního fondu do dnešního dne se nám podařilo rozdělit dalších bezmála DVACET MILIONU KORUN. Mezi zásady patří přímý kontakt s žadatelem a rozdělení 100 procent získaných finančních prostředků.

Už před založením Nadačního fondu Bazaar Charity, který byl následně přejmenován na současné Be Charity, jsme organizovali pravidelně charitativní bazar oblečení darovaného známými osobnostmi, přáteli a firmami nakloněnými filantropii. I v rámci dobrovolnické práce se podařilo přispět hezkými částkami. V minulosti jsme podporovali Etincelle, o. s., Domov Zahrada, Ictus a lidi po cévní mozkové příhodě, Domov Laguna s mentálně a zdravotně postiženými klienty v Psárech, Domov Bellevue a samozřejmě vždy konkrétní nemocné s handicapem.

„Rozdělujeme 100 % získaných prostředků! Ani koruna nejde na fungování fondu.

2006140 000 Kč
2007101 500 Kč
2008293 000 Kč
2009300 000 Kč
2010200 000 Kč
2011350 000 Kč
2012450 000 Kč
2013430 000 Kč
2014502 000 Kč
2015737 285 Kč
20161 001 001 Kč
20173 371 000 Kč
20185 908 000 Kč
20198 800 000 Kč

Kto jsme

Barbara Nesvadbová

Narodila se v rodině dvou psychiatrů v Praze, otec Josef byl rovněž autorem sci-fi. Bára je maminkou dcery Bibiany a majitelkou deseti zvířat. Aktivně spolupracuje s neziskovými organizacemi Etincelle, Unicef, Helppes a Dobrý anděl. Je autorkou devíti knih pro dospělé, z nichž dvě byly zfilmovány, podle jedné vzniklo divadelní představení Laskonky a prakticky všechny byly vydány i jako audioknihy, dvou diářů a dvou knížek pro děti. Ve volném čase ráda čte, hladí zvířata, co nejdál plave a velmi špatně vaří.

Pavlína Saudková

Česká fotografka, novinářka, maminka tří skvělých dětí. Pomáhat druhým je pro ni přirozenou součástí života.

Tamara Kotvalová

Majitelka společnosti Carollinum provozující obchody s luxusním zbožím. Svůj čas dělí poměrně mezi práci a rodinu, která pro ni představuje základ pro spokojený život. „Pomáhat beru jako milou povinnost. Od počátku fungování naší společnosti se aktivně zapojujeme do charity, přičemž se sama snažím alespoň třetinu svého času věnovat pomoci druhým.“

Správní rada

Milan Waldstein

Má za sebou dlouhou kariéru v reklamním průmyslu, kterou před téměř deseti lety vyměnil za audiovizuální postprodukci, centra thajských masáží a dráhu filmového producenta, když se stal spolumajitelem studia S Pro Alfa. Zde využil kontakty na svět zábavního průmyslu k několika charitativním projektům (mimo jiné například pro Paraple, La Sophia, Český národní registr kostní dřeně), které vyústily ve spolupráci na dobročinných projektech se spisovatelkou Bárou Nesvadbovou a později k založení nadačního fondu. Pokud právě není v práci, na filmové premiéře, nebo se nevěnuje charitativním projektům, velmi pravděpodobně zrovna cestuje nebo se věnuje své stále se rozrůstající smečce psů.

Aleš Rozehnal

Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Partner advokátní kanceláře Rozehnal & Kuchař, vedoucí Katedry práva Bankovního institutu vysoká škola a.s.. Působí jako externista Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy a externista Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Je partnerem studentského právnického spolku Všehrd, členem správní rady Ústavu nezávislé žurnalistiky, přednáší pro neziskový sektor. Autor a spoluautor řady právnických publikací, mimo jiné o mediálním právu, autorském právu či ochraně osobnosti. Byl jednatelem TV NOVA.

Lenka Blažková

Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy Již od dětství se zajímala o osudy nemocných lidí, především dětí. Samozřejmostí pro ní bylo vystudovat zdravotní školu, obor dětská sestra a poté nástavbu porodní asistentka. Lenka pracovala na gyn-porod. odd. v Praze. V roce 1995 se jí narodilo první dítě – dcera, poté následovali čtyři chlapci. Její životní náplní je starost o rodinu – děti a manžela. Práce v nadaci je pro ní radostí a závazkem. Má dvě ruce, „jedna je k tomu, aby pomáhala mně, ta druhá, aby pomáhala ostatním.“

Lenka Vejvalková

Výrazná česká podnikatelka dále posiluje v Pařížské ulici, kde nedávno otevřela další butik, tentokrát módní značku Red Valentino. Ta tam přibyla do jejího stále se rozšiřujícího portfolia, kam dnes patří Salvatore Ferragamo, Brunello Cucinelli, Hogan či Dolce & Gabbana. K tomu Lenka Vejvalková řídí hotely a staví byty.

Dana Bérová

Je konzultantka v oblasti ICT. Nyní se věnuje především rodině a několika nadějným start-up firmám. Mnoho let podporuje neziskové organizace z různých oblastí, protože život není spravedlivý a mnoho lidí kolem nás má méně štěstí než ostatní

Veronika Brázdilová

Je generální ředitelkou Xeroxu Česká republika, Slovensko a Maďarsko. V IT se na manažerských pozicích pohybuje již téměř dvacet let. Aktivně se věnuje leadershipu a mentoringu. Lidem ráda naslouchá a snaží se v nich vždy rozvíjet jejich vlastní potenciál. Podporuje diverzitu a to nejen tu genderovou. Ráda se nechává inspirovat a rovněž ji těší, když inspiruje druhé. Společně se svým manželem podporuje řadu charitativních projektů. Žije v Praze a je vášnivou cestovatelkou.

Petr Šec

Je managing director agentury Proximity, zakladatel a spolumajitel pražské galerie Dvořák Šec Contemporary (galerie podporuje a zastupuje současné české umělce, např. Davida Černého, Maskera, Romana Týce, Jiřího Davida, etc.). Petr Šec je zároveň zakladatelem Art Lovers Academy. Sám obdivuje a sbírá současné umění. Je otcem tří skvělých dětí. Podporuje myšlenky svobody občanů, voluntarismu a „malého státu“, právě proto prosazuje projekt Paralelní Polis. Ve volném čase se rád věnuje běhání, proto založil klub Red Pif Athletic Club.

Kateřina Fitaire

Je z Vysočiny. Do Prahy přišla studovat Anglo-American University a University of New York. Dlouhodobě působí v oblasti luxury retail. Třináct let pracovala pro luxusní módní značku Louis Vuitton jako Retail Manager. Vždycky jí záleželo na svém okolí a hledala způsoby jak pomoci. Již v minulosti se zakladatelkou a přítelkyní NFBCH Barbarou Nesvadbovou spolupracovala na několika charitativních projektech. Momentálně se věnuje zejména synovi a józe.

Čestná rada

ODBORNÁ GARANTKA

Jana Haberlová

Odborná patronka nadačního fondu. Pracuje jako dětský neurolog v Neuromuskulárním centru Kliniky dětské neurologie FN Motol. Jejím hlavním cílem je zlepšení kvality péče a kvality života dětských nervosvalových pacientů a jejich rodin. Kromě praktické mediciny se věnuje klinickému výzkumu v této oblasti, je spoluřešitelem řady českých i mezinárodních vědeckých projektů a autorkou řady odborných publikací. Je členkou výboru a vědeckým sekretářem Společnosti dětské neurologie, členkou Světové svalové organizace (WMS) a odborným garantem pacientských organizací Parent Projekt a SMAci.

Sanjiv Suri

Prezident a generální ředitel pražské gastronomické společnosti Zátiší Group, která věnuje až 50 % zisku na charitativní a filantropické projekty a na sociální podnikání. Sanjiv Suri věří, že život není o tom, kolikrát se nadechneme, ale o tom, kolikrát zůstaneme úžasem bez dechu. I proto podporuje nejen Be Charity, ale také humanitární organizaci Lékaři bez hranic a nově také NF Neuron, skrze který pomáhá špičkovým českým vědcům, kteří mění lidské životy k lepšímu.

Ilona Mančíková

Přes deset let působila ve vedení developerské společnosti FIM Group. S ní mimo jiné uskutečnila realitní projekty v centru Prahy v Pařížské nebo Dlouhé ulici. Na podzim 2016 získala od centrály mezinárodní realitní kanceláře Sotheby’s International Realty licenci pro provoz pobočky v Česku, na Slovensku a v Chorvatsku.

Bára Bergová

Je majitelka PR&Event agentury BB Media Consulting, s.r.o. Narodila se v Praze, na českém módním trhu pracuje 20 let, zastupuje módní značky Tiffany& Co., Hublot, Dolce&Gabbana, COS a další. V oblasti PR a organizace eventů patří její agentura k těm nejlepším na českém trhu. Od roku 2014 spolupracuje s Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy, kde předává své vědomosti a zkušenosti studentům. S nadačním fondem Be charity začala spolupracovat v roce 2007 a kromě PR a propagace organizovala charitativní galavečeři s Manolo Blahníkem (2017) a švýcarskou hodinářskou společností Hublot (2018). „Pomáhat těm, kteří to potřebují, považuji za naprostou samozřejmost, která je pro společnost důležitá. Bylo mi dáno, a proto chci dávat dál a pomáhat těm, kteří neměli takové štěstí.“