Vlny italského moře přinášejí pomoc pro Valentýnku

Praha 9. listopadu 2017

Svět módy a designu stále častěji spojuje svou vnější krásu s tou vnitřní. Jedná-li se o šperk můžeme s nadsázkou říci, že jeho lesk pak září o to více, přinese-li radost i pomoc. Takový je i počin jedné z nejstarších šperkařských značek na světě, Gismondi, jejíž charitativní náramky můžete zakoupit nyní i v Čechách. A protože děti jsou diamanty našeho života, vyjadřuje náramek, který dostal název PRIA de MÄ, čistotu dětského snu, jednoduchost spontánního a velkorysého gesta a spojuje veškerou nádheru moře se zručností vrcholného zlatnického umění. Jeho výtěžek je také určený po celém světě pouze dětem.

V České republice byla ve spolupráci s nadačním fondem BE Charity, jejíž patronkou je spisovatelka Bára Nesvadbová, vybrána pomoc konkrétnímu dítěti.Veškerý výtěžek z prodeje náramků i dražby, která proběhne u příležitosti otevření pop-up store v pražské galerii prague kabinet je určen pro Valentýnku Machovou z Liberce.Desetiletá dívka je diagnostikována autoimunním onemocněním s těžkám zánětlivým procesem mozku a její léčba stojí měsíčně 100.000 Kč.

Šperk z moře a z čistého snu zrozený

Za myšlenkou a vytvořením PRIA de MÄ se skrývá velmi pěkný příběh, který si zaslouží, aby byl vyprávěn. Všechno začalo jednoho slunného jarního odpoledne v Janově, přesněji řečeno v Boccadasse, jedné z nejtypičtějších přímořských osad v Itálii. Skupinka dětí společně se svými rodiči se vydali na pláž, děti se pustily do hledání malých barevných sklíček, která jsme v dětství hledali všichni a pečlivě je uschovávaly jako opravdový poklad, představujíce si, že objevily vzácné drahokamy. Barevná sklíčka, drobné zdánlivě bezcenné předměty se v rukou dítěte mohou přeměnit na ten nejvzácnější briliant, a tím získat velkou prestiž a význam.

Příjemné odpoledne si se svou rodinou užíval i Massimo Gismondi, majitel a následovník slavného rodu šperkařů, který pozorujíce nadšení dětí a jejich upřímnou radost z nalezených pokladů, dostal nápad použít sklíčka do šperků. Odvezl je do dílny své firmy ve Valenze Po, kde se záhy přestal dělat jakýkoliv rozdíl mezi sklíčky a diamanty, safíry a smaragdy. Tyto charitativní náramky se vytvářejí stejným způsobem a zpracování probíhá obdobně jako u pravých drahokamů. Řemeslného zpracování se ujímají šikovné ruce mistrů zlatnických: kameny se třídí, řežou a brousí podle svých tvarů. Náramky dostávají formu: od hrubé verze ve stříbře – kdy dochází k pokovení palladiem a rhodiem – přes scoobydoo s drobnými brilianty až po verzi prováděnou ve zlatě. Ceny náramků se pohybují dle provedení od 3.800 Kč až po 12.800 Kč. Pro muže jsou určeny manžetové knoflíčky ve stříbře za 5.200 Kč.

Massimo vytvořil šperk jako symbol. Jednoduchý, jedinečný, a přitom nezaměnitelný symbol. Věnovaný tomu, kdo věří ve sny, ale především těm, kdož věří, že sen se může doopravdy splnit. Všem těm dětem, které se ho s radostí a nadšením zúčastnily, a všem, které z toho budou mít prospěch.

Sedm generací – Jedna vášeň.

Společnost Gismondi, patří mezi nejstarší šperkařské rodiny na světě. Známá tvorbou šperků jako uměleckých kousků, kombinuje staletí řemeslného umu a bohatou historii designu již sedm generací. Svou úzkostlivým smyslem pro modernitu a referencemi k umělcům minulosti představuje perfektní spojení mezi pamětí slavné minulosti a nadšením pro oslnivou budoucnost. Šperky Gismondi spojují vynikající tradiční rodinné řemeslné zpracování s nadšením a elánem svého nejmladšího následníka a současného ředitele, Massima Gismondiho. Šperky společnosti Gismondi 1754 jsou prodávány v USA a po celém světě u luxusních klenotníků a také ve značkových obchodech v Londýně, Janově, Portofinu nebo Sv. Mořici. Svět značky Gismondi je světem radosti, emocí a překvapení. Šperky jsou malá umělecká díla, jsou velmi ženské a vyzařuje z nich staré italské řemeslo.

Již více než 260let si udržují šperky Gismonditradici úžasné nadčasovosti.Díky ostražitému pohledu svých tvůrcůse stávají módními doplňky té nejvyšší kvality a jsou důkazem absolutního citu pro detail, skloubení tradice a moderního designu. O tom, jak MassimoGismondi přeměňuje své sny na skutečnost se můžete přesvědčit již brzo také v Praze.