AKCE

Sladká porce pomoci Elence a Radečkovi

Mléčná čokoláda Šteiner & Kovařík s motivy ilustrací Aleny Holé z dětské knihy Báry Nesvadbové pomáhá. Na podporu léčby a rehabilitací dvou našich Be Charity dětí putuje 50 korun z každé prodané čokolády. Koupíte je v obchodech Steiner & Kovařík nebo na jejich e-shopu https://eshop.steinerkovarik.com/cokolady-be-charity/

Elenka se narodila jako zdravá holčička. V devíti měsících měla ale první velký epileptický záchvat a její vývoj se zastavil. Holčička trpí nejen nekompenzovanou farmakorezistentní epilepsií, ale také vzácnou metabolickou poruchou a je závislá na 24hodinové péči rodiny.

Radeček se narodil ve 35. týdnu těhotenství akutním císařským řezem pro hrozící nedostatek kyslíku v děloze. Vážil necelých 2300 gramů, byl malinký, ale po porodu se vše zdálo být v pořádku. Bohužel se u něj zjevně opozdil motorický vývoj a byla mu diagnostikována DMO – dětská mozková obrna. Chlapeček potřebuje neustále cvičit a rehabilitovat.

Z každé prodané tabulky čokolády pomůžete 50ti korunami těmto dětem zvládat lépe jejich těžký osud. Výtěžek z prodeje bude konkrétně použit na úhradu nákladné rehabilitační péče, kterou oba tolik potřebují.

Máme dort! Charitativní Red Velvet v Café Mozart na Staroměstském náměstí

Tento sladký hřích si dovolíte, protože pomáhá! Nově se k naší partě přidalo Café Mozart, takže pokud si v této kavárně objednáte neskonale lahodný Red Velvet, nejenže si pochutnáte, ale také přispějete částkou 50 korun na Be Charity děti. To už je dost dobrý důvod, abyste si ani jednu kalorii z dortu nevyčítali. Navíc tenhle Red Velvet se opravdu rozplývá na jazyku. Vaše dezertní vidlička se nejprve ponoří do lehkého piškotového korpusu, kterému krásně rudou barvu a vláčnost propůjčila červená řepa (žádná barviva ani chemie). A ten krém z mascarpone. Mňam! Dobrý pocit z pomoci pak zahřeje u srdce.

Café Mozart, Staroměstské náměstí 481/22, Praha 1, www.cafemozart.cz/cz/kontakt/

Pomáhejte srdcem s Rossmann

Be Charity je opět součástí charitativního projektu Rossmann Clubu Kde srdce pomáhá. Od 26. dubna do 23. května 2023 probíhá první vlna hlasování, kde mohou zákazníci pomocí svých věrnostních bodů rozhodnou, jakému konkrétnímu příběhu přispějí, komu pomohou, dají mu naději. Protože smyslem charitativního projektu Kde srdce pomáhá je podat pomocnou ruku jednotlivcům a rodinám v nelehké životní situaci. Zaměřujeme se na pomoc seniorům a konkrétním dětem se zdravotním postižením. Od roku 2009 tak Rossmann věnoval potřebným, mezi nimiž byly i děti, které podporuje Be Charity, částku převyšující 70 milionů korun.

Aktuálně je možné pomoci malé Mie. Její diagnóza zní celkové kombinované postižení (DMO-kvadruparetická forma), centrální vada zraku, mentální postižení a epilepsie. Mia nemá sílu udržet hlavičku a ani sama sedět. Potřebuje absolvovat pravidelné rehabilitační programy. Cvičení a pobyt v odborných rehabilitačních zařízeních ji posouvá dále a pomáhá zajistit její vývoj. Hlasujte a svými body z věrnostního programu ROSSMANN CLUB pomozte této malé bojovnici na její cestě životem – https://www.rossmann.cz/pomahame/rehabilitace-pro-miu